Perníčková sezóna v Olomouci

Olomoucké Horní i Dolní náměstí v samotném srdci města se rozsvítily vánočními trhy. Stánky přetékající ručně vyráběnými dárky, dobrotami a svařákem obklopují radnici, Sloup nejsvětější trojice i barokní fontány – památky, pro které je Olomouc tak známá. Sváteční světýlka visící mezi budovami, stánky a vánočním stromem prozáří krátké a mrazivé dny. Chcete-li se na všechno dění podívat z ptačí perspektivy, věž tamějšího orloje bude tou nejlepší pozorovatelnou.

Olomouc naštěstí není Praha, a proto mezi jednotlivými stánky postávají především místní a všude uslyšíte hanáčtinu. Také se vyhnete davům a můžete si tak dosyta užít autentickou moravskou pohodu. Úderem páté se trhy začnou přeci jen plnit, zato se ale můžete těšit na pravidelné večerní představení – koncerty nebo divadlo. O adventních nedělích vás čeká i speciální program věnující se vánočním tradicím.

Vybrat si můžete ze široké nabídky svařáků a dalších více či méně alkoholických nápojů, které zajistí, že potulování po trhu i v nízkých teplotách bude nejen snesitelné, ale i veselé. Vyberete si severský finský, střídmý francouzský, ostřejší irský, exotický vietnamský nebo voňavý Norimberský punč? Nám chutnají všechny, obzvláště po třetím hrnečku 😉

Pokud se vezete na hipsterské vlně, neměli byste minout stánek s „Olopunčem“, oblíbeným především mezi mladšími studenty místní univerzity.

Poté, co se zahřejete, můžete začít objevovat další zboží, které se na trzích nabízí. Blýskavé dekorace, klasické dřevěné hračky, keramika, pletené zboží nebo obří perníčky – rozhodně je z čeho vybírat! Pokud chcete ale objevit i více, než vánoční klasiku, rozhodně se zastavte i v ateliérech a galeriích kolem náměstí, kde si budete moci prohlédnout kousky místních umělců.

A pokud vám vyhládne, zachrání vás třeba stánek s celým zabijačkovým menu.

Jestli z návštěvy výše zmíněného prodejce budete mít trochu výčitky, můžete nabyté kalorie hned spálit na kluzišti, které zdobí malebné Dolní náměstí. Půjčte si brusle, popíjejte svařák a jednoduše odbruslete od veškerého shonu. Kluziště je otevřeno denně až do Silvestra a zdarma.

Trhy můžete navštívit od 23.listopadu do Štědrého dne – čeká tak na vás celý měsíc provoněný hřebíčkem a skořicí, hmmmm! Pokud budete hledat další inspiraci, určitě vás potěší, že přímo na Horním náměstí je turistické informační centrum, kde vám rádi poradí, kam dál.

I v Miss Sophie’s jsme se vyzbrojili na svátky a připravili jsme si pro vás nejen skvělou nabídku pro ubytování v hotelu, ale také pestré menu, ze kterého je radost vybrat. Těšíme se na vaši návštěvu!

 

Nalákali jsme vás na pobyt v Olomouci?

Rezervujte zde