Miss Sophies Olomouc

MISS SOPHIE’S OLOMOUC, těší nás!

Moravská Miss Sophie’s přivítala své první návštěvníky v létě roku 2017, kdy s velkou parádou rozvířila strnulé ubytovací vody Olomouce a s energií sobě vlastní začala spoluutvářet příběhy cestovatelů z celého světa.

Miss Sophie’s je archetyp správné hostitelky. Tahle vitální dáma si potrpí na bezchybný zákaznický servis a designově vyladěný interiér doprovázený romantickými detaily. Miss Sophie’s Olomouc pokračuje ve filozofii zavedené značky a nabízí komfortní a dostupnou možnost ubytování při vaší cestě do moravské metropole.

Z hlediska architektonického a designového řešení hotelu dochází k přirozenému prolínání historických prvků starobylé budovy se současnými trendy. Osm nádherně zařízených pokojíčků s originální dlažbou, zdobenými stěnami, vintage nábytkem, kuchyňkami a prostornou koupelnou vám nabízí pohodlí, které na svých cestách tolik potřebujete. Třešinkou na dortu je kavárna ve spodním patře budovy, která je otevřena hotelovým hostům, i místním a vytváří důležitý kulturní prostor.

Po deseti letech oprav a rekonstrukcí by vás Miss Sophie’s ráda vzala na virtuální prohlídku a pochlubila se výsledkem snažení týmu architektů, designérů a všech, kteří se podíleli na náročné proměně. Pomyslné „šmejdění” začíná v prostorách kavárny.

miss sophies olomouc kavarna

Sophie’s Café najdete v přízemí hotelu. Nabízí až 50 pohodlných míst k sezení. Nabídka kavárny zahrnuje výběrovou kávu z pražské pražírny La Bohéme, domácí limonády, pivo z lokálních pivovarů, zmrzlinu, dorty, vafle a pečivo připravené podle domácích receptů. Specialitou je „hanácký burger”, což je karbanátek z mletého masa mezi dvěma krajíci chleba. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na olomoucké tvarůžky. Snídaně je podávána formou švédského stolu slaných a sladkých variant, za příplatek 50 Kč od nás máte bohatý teplý brunch.

Vzhledem k tomu, že je budova hotelu významnou historickou památkou, nebylo možné provádět zásadní dispoziční změny. V hotelu proto nenajdete klasický výtah na přepravu osob, nýbrž historickou kladku, s jejíž pomocí můžete na příslušné patro vytáhnout pouze svá zavazadla – nikoli sebe. Kladkostroj je plně funkční a s jeho obsluhou vám pomůže vyškolený, pozorný personál. Design jednotlivých pokojů se těžko popisuje, proto za sebe necháme mluvit následující fotogalerii a připomeneme jen, že v budově se nachází tři dvoulůžkové pokoje s obří manželskou postelí, původními trámy a výhledem na Denisovu ulici.

miss sophies olomouc rooms
Třílůžkové pokoje najdete na opačné straně budovy a jejich okna míří do klidných zahrad se stromy tak košatými, že se větve skoro dotýkají vašich oken. Kombinace obnažených trámů, surových stěn s designovými lampami nebo minimalistickým nábytkem je to, co činí hotel Miss Sophie’s tak neodolatelným.

V prvním patře se nachází rodinné apartmá, ve kterém se pohodlně vyspí až pět lidí. Na první pohled vypadá jako třílůžkový pokoj, ale nenechte se zmást, v zadní části hlavního pokoje jsou ukryty „tajné” dveře, které vedou na balkon a z něj do dalšího pokojíčku s manželskou postelí.

miss sophies olomouc rooms

Je libo noc pod širým nebem? Žádný problém! Dominantou podkrovních pokojů je masivní střešní okno a manželská postel umístěná přímo pod ním. Jeden z pokojů má dokonce tajný čtenářský koutek a koupelnu se světlíkem!

miss sophies olomouc rooms

Ještě jste u nás nebyli? Přijďte se podívat do Sophie's Café. Posaďte se ke krbu nebo na zahrádku, nechte si přinést oblíbenou kávu či domácí sladkost a poznejte nové místo.